farklı göz makyajı ayrıntıları

Farklı Göz Makyajları

Yazar : makale Tarih : 08 Mart 2018 Perşembe Kategori : Kadınca Makyaj

Farklı Göz Makyajları

Herkesin bildiği üzere bayanların vazgeçilmezlerden biri makyajdır. Gözler kalbin aynası olarak bilinir Karşınızdaki ile sohbet ederken gözler önemlidir. bu yüzden en önemli noktalardan biri de kesinlikle gözlerdir ve göz sekline rengine göre uygulanan makyajdır. Bayanlar kendi tarzlarıyla daha keskin bakışlara sahip olmak için yaptığı bir sanattır. Doğru yapılan bir makyajla, farklı renklerle modellerle daha etkili ve daha anlamlı bakışlara sahip olabilirsiniz. Göz makyajıyla ilgili dikkat edilmesi gerekenler göz makyajına ilk olarak bir far bazıyla başlamak gerekir. Far bazını birçok yerlerde alabilirsiniz.

göz makyajı nasıl yapılır

Cildinize göre en uygun olanı bulacaksınızdır. Bu sizin göz makyajınızın daha kalıcı ve uzun süre kalmasına yardim edecektir. Gün boyu dağılmamasını önleyecektir. Far bazından sonra uygulanacak ürün tabii ki de fardır. Tercihlere göre değişecek markalardan alabilirsiniz. Günlük makyajında genelde doğal renkler tercih edilir. Ten rengine ve göz renginize göre en uygun farları seçmelisiniz birden fazla ürün kullanabilirsin ama renklerin birbirine uygun olmasına dikkat etmeniz gerekir. Keskin ve sert bir bitiş olmaması için uygun bir fırçayla zaman ayırarak güzel bir geçiş sağlayabilirsiniz. Acık renkli gözlerde genellikle mavi, yeşil ve esmer tonları seçilir koyu renkler içinse genelde toprak tonları.

Göz makyajını daha belirgin bir hale getirmek için göz kalemi tercih edilir. Genellikle belirginleştirmek için siyah tonda göz kalemi kullanılsa da çok koyu renkleri kullanmaktan kaçınmalısınız. Bu gözlerinizi olduğundan daha küçük gösterebilir. Eğer göz çevrenize koyu bu renk uygulamak istiyorsanız kahverengi tonları daha uygun olacaktır. Gözlerinizi daha iri göstermek istiyorsanız gözünüzün alt kapağına beyaz göz kalemi sürebilirsiniz.

 

Makale Yazarı: Özlem

Henüz yorum yok.