konu resim

Şal Nasıl Bağlanır?

Yazar : admin Tarih : 17 Nisan 2018 Salı Kategori : Genel

Şal Nasıl Bağlanır?

Şal Nasıl Bağlanır?
Birçok firmanın kendi tasarımı olan şallar, bu sezon oldukça sık kullanılmaktadır. Yalnızca şık bir şal kullanarak, sıradan bir giysiyi çok daha alımlı hale dönüştürmek mümkündür. Kabanların, ceketlerin, gömlek veya elbiselerin üzerinde rahatlıkla kullanılabilen şallar, soğuktan korunurken, aynı anda giysiniz için değişik bir aksesuar oluşturur. Şal bağlamanın farklı yöntemleri mevcuttur. Şal bağlama şekli, saç modelinden tutunda yüzünüzün şekli ile dahi uyumlu olmalıdır. Yine kullanılan şalın renk ve kalınlığı, mevsime, giysilerin dokusuna göre tercih edilmelidir.
Kazak Üstüne Şal Bağlama
Özellikle salaş kazak modelleri ile soft renkteki şallar tercih edilir. Somon, bej, krem, vizon kazakların üstünde; nefti yeşil, bordo, kahve gibi renkteki şalları veya canlı renklerin hâkim olduğu şalları tercih etmek mümkündür. Kazak üstüne boyundan dolayarak şal bağlamak bohem tarzı yani dağınık giyinmeyi seven kadınların tercihidir. İlk olarak şalı kendi etrafında birkaç kez döndürmek, ardından boyuna dolamak gerekir. Spor bir şıklık yaratan şal sayesinde, Kış ayları için uygun bir gündüz kombini yapma şansınız olacaktır.
Kaban Üstüne Şal Bağlama
Kışın en soğuk ayları için önerilen kaban üstü şallar, genellikle kovboy tarzı bağlanır. Yani şalın üçgen kısmı kabanın tam ön ortasına gelmelidir. Arkadan dolandırdığınız uçlar, önden üçgeni çevreler. Kış ayları için yeşil, vizon, bordo, mavi, sütlü kahve gibi renklerin ağırlıkta olduğu üçgen kesim şalları tercih etmek gerekir.
Gömlek Üstü Şal Bağlama
Gömlek ile kullanılan şallar, genellikle hafif dokulu şallardır. Şifon veya ipek kullanılarak üretilen bu şallar, beyaz, krem veya vizon gömlekleri tamamlar. İnce dokulu şalı, gelişi güzel boyun çevresine birkaç kez dolamak mümkündür. Genellikle açık renk gömlekler ile kullanılan şifon şalların; kırmızı, mavi, canlı yeşil gibi renkleri tercih edilebilir.
 

Henüz yorum yok.